
Naast de jury die de winnaar kiest van de BNG Bank Literatuurpijs, is er ook een lezersjury bestaande uit werknemers van de bank. Afgelopen week werd bekend dat de publieksprijs gewonnen werd door oud-student en docent aan de Schrijversvakschool Luuk Imhann, met zijn roman Loutering (Querido).
De schrijver wint een verblijf in het Roland Holsthuis in Bergen. Dit historische pand, het voormalige woonhuis van de dichter Roland Holsthuis, mag de winnaar in een maand naar keuze gebruiken als woon- en werkplek.
Achtentwintig letters door Rashid Novaire
‘Waarom zijn engelen eigenlijk allemaal wit?’ wil Jibril van der Woude als kleine jongen van zijn Marokkaanse vader weten. Als Marouan Mbarek
Debuutroman De waanzinpartituur
Van oud- student Emma van Hooff verscheen eerder de poëziebundelPlacebomens (Atlas Contact, 2022).
Inmiddels is er ook een debuutroman, De waanzinpartituur(Atlas
De strijd om het IJ
Corine Nijenhuis schreef de non- fictieDe strijd om het IJ (uitgeverij Alfabet, 2025).
Begin negentiende eeuw, Amsterdam: het IJ slibt langzaam dicht.
Op de longlist van de Libris Literatuurprijs 2026
De jury onder leiding van Noraly Beyer en verder bestaande uit juryleden Sander Bax, Liesbeth D’ Hoker, Roos van Rijswijk en John