Schrijversvakschool

Nieuwe bundel Kira Wuck

Nieuwe bundel Kira Wuck

Oud-studente Kira Wuck maakte een overrompelende entree in de Nederlandse poëzie met haar bundel Finse meisjes. Begin 2018 verschijnt haar langverwachte nieuwe bundel De zee heeft honger; over de anonimiteit van de stad, het verlangen om daaraan te ontsnappen en de verlokking van de zee.

Familie, of eerder de afwezigheid daarvan, is een terugkerend thema in Wucks poëzie: vreemde moeders op het schoolplein, de nieuwe vriendin van haar vader en de wens om een normaal gezin te zijn in een wegrestaurant.
Kira Wuck durft in deze nieuwe bundel meer van haar donkere
kant te laten zien, zonder de typerende lichte toon te verliezen.

Nieuws

‘Waarom zijn engelen eigenlijk allemaal wit?’ wil Jibril van der Woude als kleine jongen van zijn Marokkaanse vader weten. Als Marouan Mbarek

Van oud- student Emma van Hooff verscheen eerder de poëziebundelPlacebomens (Atlas Contact, 2022).
Inmiddels is er ook een debuutroman, De waanzinpartituur(Atlas

Corine Nijenhuis schreef de non- fictieDe strijd om het IJ (uitgeverij Alfabet, 2025).

Begin negentiende eeuw, Amsterdam: het IJ slibt langzaam dicht.

De jury onder leiding van Noraly Beyer en verder bestaande uit juryleden Sander Bax, Liesbeth D’ Hoker, Roos van Rijswijk en John

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer

Realisatie website: WebLab42