Schrijversvakschool

Anne-Fleur, Laura en Marieke genomineerden Hebban Debuutprijs

Anne-Fleur, Laura en Marieke genomineerden Hebban Debuutprijs

Onder de 12 genomineerden voor De Hebban Debuutprijs zijn liefst drie oud-studenten: Marijke Rijneveld met De avond is ongemak (Atlas Contact), Laura van der Haar met Het Wolfgetal (Podium) en Anne-Fleur van der Heiden met Klaproos (Nieuw Amsterdam).

De Hebban Debuutprijs bestaat inmiddels twee jaar in de huidige vorm. Dit jaar is er alleen een debuutprijs voor beste romans. Eerdere winnaars waren oud-cursiste Roxane van Iperen met Schuim der aarde (2017) en Lize Spit met Het smelt (2016).

Een jury bestaande uit 100 lezers leest en oordeelt. Een tweede jury bestaande uit de Hebban-redactie en een aantal boekverkopers leest uiteindelijk de drie beste debuten en kiest hieruit een winnaar. De Hebban Debuutprijs 2018 wordt in september uitgereikt. 

De winnaar ontvangt naast de award een geldbedrag (€ 2.500), promotie op Hebban ter waarde van € 2.500 en een campagne in samenwerking met Libris.

Nieuws

Docent poëzie Ineke Riem schreefEr was eens een stenen hoofd (uitgeverij Koppernik 2026).

De grote tempel Borobudur op Java bevatte ooit

Oud- student Margot Hoogenberk debuteerde onlangs met deBloedeigen (uitgeverij Van Oorschot 2026).
Hebe wordt als baby geadopteerd door een stel dat alles

Dewi de Nijs Bik wint de Henriette Roland Holstprijs 2026 met haar debuutpoëziebundelIndolente (De Arbeiderspers, 2023)De onderscheiding wordt eens in de

Docent poëzie Maarten van der Graaff krijgt de Frans Kellendonkprijs 2026. De oeuvreprijs wordt eens in de drie jaar toegekend door de

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer

Realisatie website: WebLab42