Schrijversvakschool

Erik Lumens wint Latour op het Wad

Erik Lumens wint Latour op het Wad

Derdedejaarsstudent poëzie Erik Lumens wint Latour op het wad, een poëziewedstrijd georganiseerd door Schrijversvakschool Groningen.

Marjoleine de Vos maakte de prijs bekend. Het winnende gedicht verschijnt in Trouw. Op 9 december leest Erik eruit voor in Spui25.

De opdracht van de prijs was een literaire tekst schrijven over de containerramp MSC ZOE vanuit niet-menselijk perspectief. Erik heeft alle containers die te water zijn gegaan op het wad een eigen verhaal meegegeven.

Uit het juryrapport:
'Dit lange gedicht bevat maar liefst veertien perspectieven, vanuit veertien verschillende containers. Het gedicht biedt gezichtspunten die afwisselend grappig, ontroerend of ernstig zijn. Zo komt er een verzameling van uiteenlopende persoonlijkheden aan het woord, containers dus, die elk met hun eigen temperament en vocabulaire reageren op de ramp die hen is overkomen.'

Lees hier de winnende gedicht van Erik Lumens.

Nieuws

Onlangs verscheenVacht (uitgeverij Atlas Contact 2025), de nieuwe roman van Cobi van Baars.

Inhoud Wanneer op haar werk niemand gelooft dat Eline

Oud student Ko van 't HekBörre - of de bekentenis van een leugenaar (non-fictie, uitgeverij Rap - 2025).

Op twaalfjarige leeftijd

Minne Sielker alleenstaande moeder en eigenaresse van een kapsalon heeft een moeizame maar liefdevolle band met haar grofgebekte zwaarlijvige en hypochondrische stiefvader

Docent toneel en toneelschrijver Eva Gouda heeft de Vertaalprijs 2024 gewonnen voor haarPOPpulisme De onderscheiding werd op 15 juni 2025

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer

Realisatie website: WebLab42