
De winnaar van de Zeeuwse Boekenprijs (ZBP) 2023 werd op maandag 30 oktober bekendgemaakt door commissaris van de Koning en juryvoorzitter Han Polman.
Het winnende boek is Een Nieuwe Tijd: Zeeland na de ramp van oud-student Corine Nijenhuis, een uitgave van Alfabet Uitgevers.
Ook dit jaar werd er een zilveren en bronzen prijs uitgereikt. De bronzen (derde) prijs ging naar onze oud-student Ester Naomi Perquin voor Ongevraagd advies (uitgeverij Van Oorschot).
Corine Nijenhuis studeerde af in de richting essay, en Ester Naomi Perquin in de richting poëzie.
Lezing, diplomering en kerstborrel
20.12.2025
Kerstvakantie vakopleiding 2025
21.12.2025 00:00
Romandebuut Ester Naomi Perquin
Van oud- student en voormalig Dichter des Vaderlands Ester Naomi Perquin verschenen vanaf 2007
En onlangs verscheen haar romandebuut Tot alles in
Romandebuut Kijk es naar al dat licht
Kijk es naar al dat licht(De bezige bij, 2025) van oud- student Alara Adilow gaat over het in stand houden van
Ontaard
Van oud- student Marion Bruinenberg verscheen onlangs een tweedeOntaard (Querido, 2025).
'Alle mensen die daar iets van hun leven gemaakt hadden in
Nieuwe voorstelling Maaike Bergstra - Keet
Docent en decaan Maaike Bergstra schreef de tekst voor KEET. Theater Sonnevanck, Theater Oostpool en Kompagnie Kistemaker toveren de theatertruck om tot